Aktualności

Powiatowy Konkurs o Życiu i Twórczości Wł. St. Reymonta

16 marca 2017 08:07 | Aktualności

15 marca 2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs o Życiu i Twórczości Wł. St. Reymonta, przeznaczony dla uczniów gimnazjów z naszego powiatu. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, Starosta Wrzesiński Pan Dionizy Jaśniewicz, patronat medialny: Przegląd Powiatowy, Radio Merkury Poznań, Radio Września, Wiadomości Wrzesińskie.
Wzięło w nim udział jedenaścioro uczestników: Wiktoria Kosmalska, Aniela Kujawa, Mateusz Frontczak (Miłosław), Zuzanna Błaszak, Zuzanna Durmens, Anna Leśna (Kołaczkowo), Karolina Wrzaskowska, Monika Wawrzyniak (Pyzdry), Helena Łopatka, Weronika Pieszak, Natalia Młynarczyk (Zasutowo). Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego testu i ustnego finału. Uczniowie odpowiadali na pytania ułożone przez Panią Małgorzatę Derwich z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji w Poznaniu obejmujące wiadomości z I tomu powieści „Chłopi” i książki profesor Barbary Koc „Reymont:opowieść biograficzna”.
Jury w składzie:
Pani Maria Hetmańczyk, dyrektor Miłosławskiego Centrum Kultury,
Pani Anna Janasik, pracownik Biblioteki Publicznej w Kołaczkowie,
Pan Marek Błaszczyk, filolog polski,  obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na temat słownictwa emocjonalnego w prozie W.S. Reymonta, jest współautorem opracowania biograficznego poświęconego Edwardowi Grabskiemu,
po sprawdzeniu 11 testów zakwalifikowało do ustnego finału pięć uczennic: Zuzannę Błaszak, Anielę Kujawę, Annę Leśną, Karolinę Wrzaskowską, Monikę Wawrzyniak. Każda z uczennic wylosowała jeden zestaw składający się z 3 pytań. Po zsumowaniu punktów zwyciężyła Zuzanna Błaszak (Gimnazjum w Kołaczkowie), drugie miejsce zajęła Anna Leśna (Gimnazjum w Kołaczkowie), trzecie miejsce Monika Wawrzyniak (Gimnazjum w Pyzdrach), czwarte miejsce Karolina Wrzaskowska (Gimnazjum w Pyzdrach), piąte miejsce Aniela Kujawa (Gimnazjum w Miłosławiu).
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, książki, pamiątkowe gadżety. Trzy najlepsze uczestniczki otrzymały dodatkowe upominki podarowane przez Panią Poseł do Europarlamentu, Krystynę Łybacką a wręczone przez Pana Tadeusza Tomaszewskiego, Asystenta Posłanki do Europarlamentu. Zuzanna Błaszak otrzymała także Nagrodę Krystyny Łybackiej, jaką jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego. Gratulujemy i dziękujemy za udział.

Przeczytano: 655 razy.| Wydrukuj

Konkurs wiedzy o Reymoncie 2017

Do góry