Aktualności

Zapraszamy na otwarte spotkanie poświęcone instalacjom fotowoltaicznym dnia 26 lipca 2017 r. (środa) o godzinie 17:00 w Urzędzie Gminy w Kołaczkowie

14 lipca 2017 13:43 | Aktualności

 Czym jest fotowoltaika ?

Moduły fotowoltaiczne (PV) przekształcają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który dalej jest wykorzystywany na bieżąco w naszych domach. Nasłonecznienie w Polsce jest bardzo stabilne i korzystne dla tego typu systemów. Polskie prawo już dziś pozwala także na przyłączanie mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej. Dzięki uchwalonej ustawie tzw. Mały Trójpak Energetyczny dostawca energii elektrycznej ma obowiązek bezpłatnego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez wymianę licznika energii na dwukierunkowy. Posiadając instalację PV ograniczamy zużycie energii elektrycznej z sieci energetycznej do minimum. Tym samym stajemy się niezależni od wzrostu cen energii elektrycznej.

Produkcja własnego prądu pozwala na znaczne oszczędności. Typowa 4 osobowa rodzina zużywa rocznie ok. 3000 kWh. Zamontowana instalacja PV o mocy 3,0 kW wyprodukuję rocznie ok. 3000 kWh – jest to znaczący udział w rocznym zużyciu energii elektrycznej. Aby uzyskać taką moc powinniśmy zainstalować 12 modułów fotowoltaicznych o mocy maksymalnej 250 Wp. Należy także pamiętać o tym, iż żywotność instalacji PV to ponad 25 lat!

Aby ułatwić Państwu zapoznanie się z tematem zapraszamy na otwarte spotkanie które odbędzie się w dniu 26 lipca 2017 r. (środa) o godzinie 17:00 w Urzędzie Gminy Kołaczkowo przy ul. Reymonta 3 w Kołaczkowie.

 Spotkanie poprowadzi przedstawiciel firmy piTERN Amadeusz Lisiecki – specjalista ds. mikroinstalacji fotowoltaicznych. Zachęcamy również do umówienia się na indywidualną bezpłatną konsultację w państwa miejscu zamieszkania gdzie dobierzemy dopasujemy instalację do państwa potrzeb – tel: 506 054 476.

 Już dziś jest czas, aby słońce pracowało na Twoje spokojne jutro.

 Firma piTERN pomaga już dziś!

Firma piTERN od 13 lat zajmuje się tylko i wyłączenie systemami solarnymi, jako jedna z niewielu firm w Polsce ma na swoim koncie realizację instalacji fotowoltaicznych o megawatowych mocach, działając na terenie Europy zdobyła doświadczenie w tej innowacyjnej branży.

Obecnie piTERN wspiera inwestorów, rolników i osoby prywatne w rozwijaniu projektów fotowoltaicznych. Działający w firmie piTERN dział projektowy pomaga w wyborze odpowiednich rozwiązań technologicznych.

 

ZAPRASZAMY NASZĄ STRONĘ www.pitern.pl

Przeczytano: 545 razy.| Wydrukuj

Zdjęcia:

Do góry