Aktualności

SPOTKANIE Z BARBARĄ WACHOWICZ

12 listopada 2017 21:00 | Aktualności

W  Gminnym Ośrodku Kultury w Kołaczkowie 11 listopada odbyło się spotkanie z Barbarą Wachowicz. Uczestnicy wysłuchali jedynej w swoim rodzaju - gawędy o dziele Władysława Stanisława Reymonta poświęconym Insurekcji Kościuszkowskiej. Słuchacze zostali przeniesieni do dziewiętnastowiecznej Polski, w czasy wieszczów, konspiracji niepodległościowej i największych dzieł literatury Władysława Stanisława Reymonta, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego. Dziś powiedzielibyśmy, że Kościuszko był idolem Żeromskiego, ale wolałabym, abyśmy użyli piękniejszego słowa do opisu - był jego bohaterem. Wzorem do naśladowania, ale też wielką nadzieją, że można chwycić za broń i porwać do bitwy ludzi, o których, jak napisał Kościuszko "nawet nie wiedzieli, że ojczyznę mają" - mówiła Barbara Wachowicz.

Barbara Wachowicz jest jedyną osobą, która przemierzyła cały amerykański szlak walk Tadeusza Kościuszki, 20 tysięcy kilometrów od granicy kanadyjskiej po Charleston nad Atlantykiem. Dokonała wielu cennych odkryć, o czym opowiada jej najnowsza książka „Tadeusz Kościuszko w Ojczyźnie, Ameryce, Szwajcarii”

Dla uczestników spotkania Barbara Wachowicz wpisywała do swych książek specjalne dedykacje. Książki można było kupić na miejscu.
To zdarzenie zostanie na długo w naszej pamięci.

Przeczytano: 515 razy.| Wydrukuj

SPOTKANIE Z BARBARĄ WACHOWICZ

Do góry