Aktualności

Program Czyste Powietrze

10 września 2018 14:24 | Aktualności

Szanowni Państwo,

w ostatnim czasie dosyć głośno zrobiło się o programie „Czyste Powietrze”, w ramach którego właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków, a także na wymianę źródeł ciepła. Dodatkowo program przewiduje możliwość uzyskania pożyczki na kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne. W Wielkopolsce Program będzie wdrażany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W ramach programu zaplanowano cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych dla mieszkańców. Spotkania mają zostać zrealizowane w każdej gminie i składają się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy blok związany jest z edukacją ekologiczną, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie człowieka. Cześć druga zawiera informacje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze, natomiast trzecia jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Harmonogram aktualizowany jest na bieżąco i dostępny na stronie:


Spotkania informacyjne w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”


Zainteresowanie Programem jest bardzo duże, mieszkańcy również kontaktują się z Gminami, szukając informacji o możliwości uzyskania dofinansowania.

Poniżej ulotka Programu Czyste Powietrze, informacja o Programie, a także wymagania techniczne jakie powinny spełniać elementy modernizowane w ramach Programu. Dodatkowo na stronie internetowej WFOŚiGW w Poznaniu utworzona została zakładka „Czyste Powietrze”, na której w momencie uruchomienia naboru, dostępne będą wszystkie dokumenty (wniosek, regulamin, załączniki itp.):


Program priorytetowy Czyste Powietrze


Nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze

 


Wszelkich informacji udziela:

Kinga Świtalska

Zespół Doradców Energetycznych


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

ul. Szczepanowskiego 15A

60-541 Poznań

tel.: (61) 845-62-93

fax: (61) 841-10-09

kom: 887-447-746

kinga.switalska@wfosgw.poznan.pl

www.wfosgw.poznan.pl

image001.png

image002.jpg

Przeczytano: 1313 razy.| Wydrukuj

Do góry