Aktualności

Zapraszamy na piknik „Dobrodziejstwo z natury”

06 czerwca 2019 14:20 | Aktualności

Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczkowie, Biblioteka Publiczna w Sokolnikach, Szkoła Podstawowa w Sokolnikach wraz z miejscowymi organizacjami zapraszają do udziału w Pikniku „Dobrodziejstwo z natury”. Gościć będziemy pana Huberta Przybylskiego, pracownika Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie, który przygotuje wykład o naszym ekosystemie i sposobach, jak w codziennym życiu funkcjonować bez szkody dla niego. Odbędą się warsztaty tworzenia wianków z roślin polnych i łąkowych. Strażacy wraz z chłopcami będą zawieszać budki lęgowe dla ptaków na drzewach w parku oraz nad Wrześnicą. Dla dzieci przygotowany będzie plener artystyczny oraz liczne zabawy na dworze. Podczas trwania pikniku odbędzie się degustacja herbat, koktajli, ciast, chlebów i wielu innych dań, które panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkanki Sokolnik przygotują z naturalnych składników. 
Projekt „Dobrodziejstwo z natury” został laureatem V edycji konkursu Małe Granty Eko Unii. Fundusze uzyskane dzięki grantowi przyczynią się do powstania ławki oraz tablicy informacyjnej o unikalnych gatunkach zwierząt, które można zaobserwować na terenie Sokolnik. Oprócz tego w ramach projektu dzieci z Sokolnik pojadą na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Tam dowiedzą się, jak ważne są jest las i łąka, oraz jaka jest rola wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin. 

Do realizacji projektu włączyło się Nadleśnictwo Jarocin i miejscowi przedsiębiorcy. Zapraszamy, by w radosnej atmosferze dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyrodzie, która nas otacza. Jeżeli jeszcze nigdy nie byli Państwo w Sokolnikach, to najlepsza okazja by poznać to piękne miejsce! Szczegóły na PLAKACIE.

Przeczytano: 425 razy.| Wydrukuj

Do góry